Paslanmaz Elek ve Filtre Telleri

Paslanmaz filtre telleri endüstriyel dünyanın kullandığı en popüler dokuma sistemleri arasındadır. Standart olarak paslanmaz filtre telleri AISI 304 kalite kullanılmaktadır. 450 C ısıya kadar yüksek oksidasyon mukavemeti sağlar. Mekaniksel direnç, sürtünme ve korozyon direncine dayanıklılığı bulunmaktadır.

Formu doldurun, sizi arayalım.

[]
1 Step 1
Adınız (Name)Adınız (Name)
Telefon (Phone)Phone
MailMail
Previous
Next

K304 paslanmaz çeliğin temel çeşididir. 450º C’ye kadar yüksek oksidasyon mukavemeti sağlar. Mekaniksel direnç ve sürtünme mukavemeti çok iyidir. Kimya, petro-kimya, gıda, mutfak, otomotiv, tıp endüstrisinde, boyler ve eşanjör üretiminde kullanılmaktadır.

K304L K304’ün düşük karbonlu versiyonodur. 500º C’ nin üzerindeki sıcaklıklarda sürtünme mukavemeti yoktur.450º C’ ye kadar yüksek oksidasyon mukavemeti vardır. Kimya, maden, petrol endüstrisinde ve kimyasal depolama tanklarında kullanılmaktadır. Genellikle 400º C’ nin altındaki sıcaklıklarda kullanılır.

K309 920 ºC yüksek sıcaklıklarda uzun süre çalışabilme özelliği vardır.

K310 1070 ºC yüksek sıcaklığa mükemmel bir direnci vardır. Termal şok, ısınma ve soğuma tekrarlarına dayanıklıdır. K304’e göre mekaniksel ve korozyon mukavemeti bir miktar daha iyidir. Endüstriyel fırın parçalarında, yakıt ve özel boru hatlarında, boya sanayinde, yağ rafinasyonlarında kullanılmaktadır.

K314 1200 ºC oksidasyon ve ısıya karşı direnci K310 kaliteye göre daha çok arttırılmış en dayanıklı malzemedir.

Sanayi fırınlarında olduğu gibi yüksek ısı ortamında kullanılacak olan konveyör bantlar K310 ve K314 kalite tellerden üretilmektedir. K314 kalite teller 1200 ºC ye kadar olan sıcaklıklarda çalışabilme özelliğine sahiptir.

K314 kalite tellerden örülü konveyör bantlar BTB cephe kaplama mozaikleri üretiminde olduğu gibi gıda sektöründe de kullanılmaktadır.

K316 650 ºC’ ye kadar yüksek oksidasyon mukavemeti sağlar, mekaniksel kopma ve büzülme mukavemeti, ayrıca bünyesinde bulunan molibden nedeniyle yüksek oksidasyon mukavemeti sağlar. Kimya, petro-kimya, gıda, tekstil, kağıt endüstrisinde, deniz ve endüstriyel atmosfer şartlarında kullanılmaktadır.

K316L K316′ nın düşük karbonlu versiyonudur.500ºC’nin üzerindeki sıcaklıklarda sürtünme mukavemeti yoktur. 450ºC’ye kadar yüksek oksidasyon mukavemeti mevcuttur.
Kimya, petro-kimya, gıda tekstil, kağıt endüstrisinde, deniz ve endüstriyel atmosfer şartlarında kullanılmaktadır. Genellikle 450ºC’nin altındaki sıcaklıklarda kullanılır.

K316Tİ genel korozyon mukavemeti K316’ya oldukça benzerdir.650ºC’ye kadar yüksek sıcaklık oksidasyon dayanımı mevcuttur.
Kimya, petro-kimya, tekstil,kağıt endüstrisinde kullanılmaktadır.

K312 bünyesinde ki Tİ ilavesi ile kristaller arası korozyon mukavemeti sağlar.Yüksek sıcaklıklara karşı çok dayanıklıdır.
Rezistans ve egzost borularında, manifoldda, uçak parçalarında, kimya endüstrisinin kazan parçalarında kullanılmaktadır.

K409 yüksek ısıya ve korozyona karşı dayanıklıdır.Egzost boruların imalatında kullanılmaktadır.

K430Tİ bünyesindeki Tİ ilavesi ile optimum korozyon mukavemeti sağlar.Isı iletkenliği K304’e göre daha iyidir. K304, K310, K314, K316’dan ayıran diğer bir özellik ise K430Tİ’nin mıknatıs tutmasıdır.
Sıcak su sistemlerinde, sıcak su tutucu tanklarda ve şeker endüstrisinde kullanılmaktadır.

AISI 304 kalite paslanmaz filtre telin içeriğinde minimum %8 Nikel ve %18 Krom bulunması gerekmektedir.

AISI 316 kalite paslanmaz filtre telinde ise minimum %10 Nikel ve %16 Krom bulunması gerekir. Ayrıca içeriğinde %2 extra Molibden içerir. Bu madde telin tuz, asit ve deniz suyuna karşı ekstra dayanıklı hale gelmesini sağlar.