Türbin Teli

Birbirine kenetlenen ilmek ve örgü yapısı ile Endüstriyel alanlarda sayısız uygulamaya sahip bir malzemedir.Şekillendirmeye oldukça uygun yapısı, yüksek esneklik kabileyeti, uygulanan ve maruz kaldığı enerjiyi emme,boşaltma,serbest bırakma ayrıca yüksek ve düşük sıcaklıklara karşı dayanıklı bir malzeme olarak bilinmektedir.

Standart Filtre (mesh) tellerine oranla birden fazla filtreleme yüzeyi oluşturduğundan filtreleme kabiliyeti de yüksektir.

Otomotiv ve Egzoz Sanayi

Katalitik konvertör ve egzoz sistemi
contaları,susturucu sarmalları ve
birçok titreşim önleyici ve ses
zayıflatma amacıyla
kullanılmaktadır.

Hava ve Sıvı Filtrasyonu

Havalandırma sistemlerinde şekillendirilmiş ve katmanlı sac ve pedler arasında yer alan kuru tozların tutulması, partikül yakalama ve yüksek kapasitede yağı tutabilme özelliği amacıyla kullanılmaktadır.

Gemi Sanayi

Makine dairelerinde yangın kontrol sistemlerinde, alev tutucularda, deniz elektronikekipmanının EMC taraması veya elektriksel sızdırmazlığı için conta ve bantlarda ve makine dairesindesis gidericiler, titreşim önleyici, ısı kalkanı olarak kullanılmaktadır.

İlaç ve Gıda Sanayi

Üretim sırasında filtre kullanılması gereken her aşamada, başka bir yöntemle sterilize edilemeyen sıvıların süzme ile sterilize edilmesi işleminde, havanın veya bazı gazların sterilize edilmesinde kullanılmaktadır.

Petrol ve Gaz Endüstrisi

Alev tutucu, kıvılcım tutucu, filtreleme,
buğu giderme ve yalıtım gibi
Petrol ve Gaz endüstrisinde
birçok farklı
amaç için kullanılmaktadır.

Havacılık Sanayi

Ticari, askeri ve genel havacılık uçaklarının tümü, kritik sistemlerindeTürbin(Gaz) Teli kullanır.
Tamamen metal örgü bileşenleri titreşim ve darbelere karşı mükemmel koruma sağladığı bilinmektedir.